جستجو

تراش سنگ های قیمتی

آثار به دست آمده از اکتشافات باستان‌شناسی گویای این مطلب است که ورود سنگ‌های قیمتی به زندگی آدمی تقریبا به 6 هزار سال پیش برمی‌گردد . نشانه‌های تاریخی هم نشان می‌دهند که اولین کاربرد سنگ‌های قیمتی در زندگی بشر ، مصارف زینتی بوده است. در این میان، ایرانیان از اولین اقوامی بودند که با استفاده از کانی‌های موجود در طبیعت و تغییر شکل آن ها، علم گوهرشناسی را پایه‌گذاری کردند.

گوهر سنگ ها یا همان سنگهاي قيمتي و نيمه قيمتي به شکل های مختلفي مانند نگين در زيور آلات و فرم هاي فانتزي ، جواهر و ... استفاده مي شوند . این سنگ ها میبایست برش خورده و تراش داده شوند تا به اندازه و شکل مورد نیاز در آمده و سپس پولیش شوند تا جلا و جلوه مورد نظر را پیدا کنند و برای نصب بر روی انواع زیور آلات از جمله گوشواره ، گردنبند ، آویز و دستبند به طور شایسته آماده گردند .

برای تبدیل یک سنگ خام به یک گوهر زیبا سه مرحله حساس و مهم می‌بایست انجام گردد.

  1. برش سنگ راف یا همان سنگ خام
  2. تراش سنگ قیمتی
  3. پولیش سنگ تراش خورده

برای برش هر نوع سنگ قیمتی و نیمه قیمتی میبایست بسیار حساس بود تا خوردگی زیادی در آن ایجاد نشود و تراش خوبی بخورد . به همین جهت برای آن که بتوانید تراش های خوب و با کیفیتی را در سنگ ها ایجاد کنید نیاز به یک تیم حرفه ای و با تجربه دارید . گروه معدنی رتاپورت به کمک فارغ التحصیلان دانشگاه فردوسی مشهد و اساتید با تجربهو کادری مجرب این امکان را برای شما ایجاد خواهد کرد تا بتوانید سنگ های خام خود را برای تراش به این گروه دانشگاهی سپرده تا علاوه بر دستگاه های روز دنیا و با علم گوهر تراشی بهترین کیفیت را ، در تراش سنگ های خود مشاهده کنید . 

 

جهت ثبت درخواست و کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

05191015132