جستجو

تشخیص سنگ های قیمتی

الماس، یاقوت ، مروارید ، زمرد و ... معروف ترین سنگ های قیمتی هستند که از گذشته به عنوان کالاهای سرمایه ای و زینتی مورد توجه عموم مردم بوده اند . تنوع سنگ های بکار رفته در جواهرات باعث شده تا علاوه بر استفاده از سنگ های اصلی از نمونه های مصنوعی نیز استفاده شود و به بازار عرضه شوند به همین علت شناخت سنگ های قیمتی و گوهر سنگ ها تنها به استناد تجربه و بدون ابزار دقیق و علمی امکان پذیر نمی باشد.

در زمان خرید سنگ های قیمتی ، تشخیص این که سنگ مورد نظر اصل است یا تقلبی بسیار اهمیت دارد و مطمئنا شما هم نمی خواهید قیمت یک سنگ قیمتی اصل را پرداخت کنید و بعد متوجه بشوید که یک سنگ تقلبی را خریداری کرده اید .

به طور معمول  در سنگ های تقلبی همه چیز شبیه به سنگ واقعی به نظر می رسد . به دلیل اینکه سنگ های مصنوعی در آزمایشگاه ساخته می شوند حتی مشخصات شیمیایی آن ها نیز می تواند یکی باشد ، اما مشکل اینجاست که به عنوان سنگ اصل فروخته شده اند و متاسفانه بعد از مدتی که کار از کار گذشته متوجه تقلبی بودن آن سنگ می شوند. به همین خاطر مهم است که سنگ واقعی را از تقلبی تمایز دهید .

تجارت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی درکشور ما برپایه اعتماد و اعتبار صورت می گیرد و نبود شناسنامه صادرشده توسط یک مرجع علمی معتبر و مجهز  و مورد تائید باعث می شود تا خسارت های جبران ناپذیری به خریداران این نوع سنگ ها وارد شود . از این رو تیم رتاپورت به واسطه ارتباط با اساتید و افراد با تجربه در این حوزه و با ارتباط با آزمایشگاه های معتبر می تواند اصالت هر گوهرسنگ و سنگ قیمتی را همراه با شناسنامه معتبر از دانشگاه فردوسی مشهد به تایید خریدار یا فروشنده آن سنگ برساند .

جهت ثبت درخواست و کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

05191015132