جستجو

حمایت از خریداران

در بسیاری از معاملات خریداران به واسطه عدم آشنایی با فروشندگان ، اشتباهاتی را در معاملات انجام میدهند که بسیار جبران ناپذیر است و در بعضی از موارد منجر به از دست دادن مقدار زیادی از دارایی نقدیشان میشود .

گاهی خریداران محصولات و خدمات حتی با قراردادهای حرفه ای از اینکه محصول را دریافت کنند یا وجه معامله راپس بگیرند عاجز می مانند و نمی توانند معامله خوبی را تجربه کنند . در این میان شرکت هایی هستند که معاملات را از طریق آن ها با واسطه انجام میدهند . و در صورت دریافت محصول و تایید آن توسط خریدار وجه معامله را به حساب فروشندگان واریز می نمایند .

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که نمیخواهند ، وجه معاملشان سوخت شود و یا دیرتر به دست شان برسد ، می توانید از طریق گروه معدنی رتاپورت ( شرکت رهپویان توسعه اترک به شماره ثبت 4902 ) این معاملات را پوشش دهید تا از ضررهای جبران ناپذیر جلوگیری کنید . 

خریداران باید توجه داشته باشند که :

  1. معاملاتی که در قرارداد فیمابین خریدار و تامین کننده ، نام رتاپورت به عنوان واسطه معامله نیامده باشد ، مشمول حمایت رتاپورت نخواهد شد .
  2. معاملاتی که بدون اطلاع رتاپورت با فروشندگان معرفی شده توسط رتاپورت انجام شود مشمول حمایت رتاپورت نخواهد شد .
  3. در صورت بروز مشکل در معاملات می بایست هرچه سریعتر به رتاپورت اطلاع دهند تا با فروشنده معرفی شده ارتباط بگیرد و مساله را رفع رجوع کند . و در صورتیکه خریدار خود به رفع آن اقدام نماید ، مشمول حمایت رتاپورت نخواهد شد .
  4. معاملاتی که وجه آن مستقیما توسط خریدار به حساب فروشنده واریز شود مشمول حمایت رتاپورت نمی باشد .
  5. لازم است مشخصات کامل شرکت یا شخص متقاضی خرید ( اطلاعات تماس و آدرس پستی ) در وبسایت رتاپورت و قرارداد با هم همخوانی داشته باشد ، در صورتی که این اطلاعات به درستی درج نشده باشد مشمول حمایت رتاپورت نخواهد شد . 

عقد قرارداد در معاملات

-         خریداران محصولات و خدمات می توانند جهت تنظیم قرارداد های تجاری داخلی از تیم حقوقی رتاپورت استفاده نمایند و برای تنظیم قرارداد از مشاورین حقوقی رتاپورت استفاده کنند . تیم رتاپورت می تواند در این زمینه کمک های بسیاری به خریداران محصولات انجام دهد .

تضمین وجه تا دریافت محصول

-         خریدارانی که دغدغه ارسال وجه و عدم دریافت محصول را دارند و عبارتی نگران این هستند که پس از ارسال وجه ، نتوانند محصول را دریافت کنند و یا محصول دارای عیب و ایراد و یا حتی ناقص باشد می توانند در زمان عقد قرارداد با رتاپورت ارتباط بگیرند و رتاپورت به عنوان واسط طرفین معامله قرار گیرد ، و جه را به صورت امانت از خریدار دریافت کند و در صورت رضایت خریدار از محصول دریافتی ، آن وجه را به فروشنده پرداخت نماید .

-         در صورتی که محصول مطابق با مفاد قرارداد در زمان تعیین شده برای خریدار ارسال نگردد ، خریدار می تواند با فروشنده صحبت کند و به ایشان بگوید که محصول را ارسال ننماید و طبق قرارداد وجه خود را از رتاپورت دریافت کند و قرارداد را فسخ نماید .

-         در صورتی که محصول مطابق با مفاد قرارداد دارای نقص ، عیب یا ایراد ظاهری باشد ، و رتاپورت واسط طرفین معامله در قرارداد فیمابین آن ها باشد ، رتاپورت با فروشنده و خریدار صحبت کرده و به دو صورت زیر طبق مفاد قرارداد عمل می نماید : 

  1. در صورتی که در قرارداد ذکر شده باشد که اگر محصول دارای نقص ، عیب یا ایراد ظاهری باشد ، خریدار می تواند معامله را فسخ کند . در این صورت رتاپورت وجه معامله را بعد از ارسال محصول برای فروشنده به صورت کامل به خریدار عودت می دهد .
  2. در صورتی که در قرارداد ذکر شده باشد که اگر محصول دارای نقص ، عیب یا ایراد ظاهری باشد ، خریدار می تواند مبلغ توافقی را از فروشنده دریافت نماید . در این صورت رتاپورت بعد از کسر آن مبلغ ، الباقی را به حساب فروشنده واریز خواهد نمود .