جستجو

دستگاه راسول حفاری

تماس برای قیمت
i h
ارسال به
*
*
روش ارسال
نام
تخمین تحویل کالا
قیمت
روش حمل و نقلی وجود ندارد

دستگاه راسول حفاری از دو بخش اصلی تشکیل شده است

1) یونیت راسول که به راحتی توسط یک نفر قابلیت حمل و جابه جایی دارد.

2) دکل راسول که توسط دو نفر قابل حمل و جابه جایی است و به دو صورت افقی و عمودی عملیات حفاری را انجام می دهد . قطر حفاری بسته به سایز مته ها در دو قطر 70 میلیمتر و 90 میلیمتر انجام می شود . عمق حفاری نیز بستگی به کاربرد حفاری دارد ، معادن سنگ ساختمانی معمولا از 10 متر تا حداکثر 20 متر حفاری انجام می شود ولی در معادن انفجاری با توجه به نقشه انفجار تا عمق 30 متر و حتی 35 متر حفر می شود ، چون در معادن سنگ ساختمانی از لحاظ ابعاد سنگ محدودیت برش وجود دارد و همچنین سوراخ های افقی و عمودی حفر شده باید به یکدیگر برخورد کنند اگر عمق حفاری زیاد باشد دستگاه دچار انحراف شده و سوراخ ها به یکدیگر برخورد نمی کنند به همین دلیل عمق حفاری در معادن سنگ ساختمانی کمتر است . سرعت حفاری به نوع سنگ یا زمینی که مورد حفاری قرار می گیرد بستگی دارد و در شرایط مختلف متفاوت است .

سه نکته مهم که در هنگام کار با دستگاه راسول باید به آن توجه کرد.

اول اینکه مخزن روغن دستگاه پر باشد

دوم اینکه جهت دور پمپ بر عکس نباشد

سوم اینکه هیچ موقع راسول در مدار بسته قرار نگیرد چون در هر سه مورد خیلی سریع پمپ دچار مشکل می شود و حتی منجر به تعویض پمپ ها می گردد.

در ضمن باید به این نکته اشاره کرد که اغلب راسول ها دچار انحراف در حفاری می شوند که اپراتور دستگاه بنا به تجربه خود انحراف را به حداقل می رساند.

0.0 0
بررسی و نظر خود را بنویسید بستن
  • تنها کاربران عضو می توانند بررسی خود را بنویسند
*
*
  • بد
  • عالی
  • بد
  • عالی
*
*
*