خرید و فروش مواد معدنی ، فروش مواد معدنی ، مواد معدنی ایران ، معادن ایران
جستجو
فارسی
بازگشت به همه

فروش معدن تراورتن کرم

11 خرداد 1400

مشخصات معدن:

معدن تراوتن کرم روشن واقع در شهرستان ندوشن استان یزد می باشد، این معدن در سطح دارای 2 متر تراونکیس درجه یک است که به صورت تناوب های به ارتفاع نیم متر با تراورتن های کرم روشن به ارتفاع 4 تا 5 متری قرار رفته اند. ارتفاع تراورتن ها در رخ نمون ها از 5 متر تا 25 می رسد.

موقعیت زمین شناسی منطقه بسیار عالی است و سینه کارهای بسیار زیادی از معادن تراورتن در منطقه وجود دارد، جاده دسترسی آسفالت در فاصله 1 کیلومتری معدن قرار دارد و از نظر شرایط جغرافیایی و دسترسی به شهرستان های اطراف بسیار مناسب است و حدود 280 کیلومتر با استان اصفهان فاصله دارد که موقعیت خوبی برای ارسال سنگ های استخراج شده به مرکز کشور را فراهم میکند. 

شرایط منطقه و سنگ 

آبهای داخل زمین یا آبهایی که از سطح زمین به اعماق رفتهاند، در اثر مجاورت با تودههای ماگما5 گرم میشوند. این آبها در امتداد مناطق گسلی به سطح زمین هدایت شده و در طول مسیر مواد محلول بیکربنات کلسیم را در خود حل میکنند. زمانی که این آبها به سطح زمین میرسند به خاطر افت فشار و ... گاز کربندیاکسید از این آبها جدا میشود و کربنات کلسیم یا همان تراورتن در سطح زمین رسوب میکند.

خروج گاز کربندیاکسید باعث جوشش آب میشود. بزرگترین این چشمهها، چشمه سبزچین است که آبدهی بیشتری نسبت به سایر چشمهها دارد و خروج حبابهای گاز کربندیاکسید از آن مشهودتر است. چشمههای تراورتنساز دیگری هم وجود دارند که از آن جمله میتوان به چشمههای اُقُلُگ، قَلَتُگ، آبشوری، پوتینُگ و... اشاره کرد.

سنگ های تراورتن ندوشن به دلیل وجود رگه های تیره و روشن در سنگ و همچنین رنگ کرم و شکلاتی آنها جذابیت و شرایط مناسبی را دارا هستند این معدن دارای سنگ تراورتن کرم روشن میباشد و از این نظر جزو سنگ های تراورتن مناسب و مشتری پسند بازار است. تراونیکس موجود در معدن نیز از تراونیکس های بسیار مناسب و عالی در این منطقه است که برای اسلب مناسب می باشد.

نظرات
انصراف از نظر بستن