جستجو

قوانین وب سایت رتاپورت

قوانین تامین کنندگان محصولات و خدمات

مشتری مداری یکی از مهترین ارزش های سازمانی در رتاپورت می باشد و از آنجا که خریداران محصولات معدنی و خدمات گیرندگان در حوزه معادن ، علاوه بر اینکه مشتری تیم رتاپورت می باشند ، می توانند مشتری تمام تامین کنندگان و خدمات دهندگان همکار با رتاپورت نیز باشند ، لذا جلب رضایت مشتریان اولین و بالاترین الویت برای همه ما است .

با توجه به سیاست‌های مشتری محور رتاپورت و به‌ جهت سازگاری با شرایط اقتصادی جامعه ، رتاپورت قوانینی برای فروش محصولات و خدمات در این وب سایت وضع کرده است ، که عمل به این قوانین منجر به افزایش رضایت مشتری ، جلب اعتماد ایشان و از همه مهم‌تر ایجاد تجربه‌ای عالی در خرید از رتاپورت و همچنین شما خواهد شد . همچنین باعث جلوگیری در سو استفاده از وبسایت رتاپورت توسط فروشندگان متخلف خواهد شد.

عملکرد تامین کنندگان محصولات و خدمات بر اساس چندین معیار سنجیده می شود و تامین کنندگان که صلاحیت کافی از لحاظ عملکرد و کیفیت مورد نظر برخوردار نباشند با آن‌ها قطع همکاری خواهد شد. و در صورتی که منجر به ایجاد هزینه و خسارت برای گروه رتاپورت شوند ، به تناسب خسارت وارده از آن ها وجهی برای جبران خسارت وارد شده گرفته خواهد شد .

تامین کنندگانی که با رعایت قوانین رتاپورت توانسته باشند از طریق وب سایت فروش محصول یا خدمتی انجام داده باشند و همچنین از عملکرد با کیفیت بالا برخوردار باشند ، نشانی تعلق خواهد گرفت که خریداران با مشاهده‌ی آن می‌توانند با اطمینان کامل تری از آن محصولات یا خدمات استفاده و خرید کنند .

قوانین فروش محصولات با همکاری رتاپورت

 1.      ارائه قیمت روز محصول

-         تامین کنندگان محصولات و خدمات رتاپورت می بایست در صورتی که خریداری قصد خرید محصول یا خدمتی را داشته باشد ، به صورت روزانه و یا هفتگی قیمت ها را به رتاپورت اعلام کنند تا قیمت محصول در وب سایت اصلاح شود و یا اینکه در صورتی که در صفحه محصول قیمت ها به صورت اخذ استعلام باشد ، می بایست با هر بار تماس رتاپورت قیمت محصول را اعلام نمایند . 

-         کالاها و خدماتی که قیمت مصرف‌کننده روی آنها درج نشده باشد ، اما دارای قیمت مصوب هستند ، باید با قیمت‌های مصوب و رسمی رایج در سراسر کشور قیمت‌گذاری شوند و رتاپورت در این خصوص مسئولیت قیمت گذاری را به عهده فروشنده قرار داده و برای اعلام قیمت به خریداران و خدمات دهندگان از فروشندگان محصولات و خدمات قیمت خواهند گرفت و رتاپورت در قبال قیمت های اعلامی به خریداران مسئولیتی نخواهد داشت.

-         از قرار دادن و ارائه قیمت‌های غیر واقعی و فروش با قیمت اصلی تحت عنوان تخفیف که به نوعی فریب خریدار محسوب می‌شود ، خودداری شود .

-         در صورت مشاهده و احراز تخلف در قیمت گذاری محصولات و خدمات و به تبع آن خدشه وارد کردن به برند رتاپورت ، و همچنین در صورت ایجاد هزینه ، خسارت وارد شده توسط رتاپورت مشخص شده و مبلغ تعیین شده به عنوان جریمه از فروشنده دریافت خواهد شد ، همچنین محصول و یا خدمت از وب سایت حذف می شود  و با فرد خاطی قطع همکاری خواهد شد .

2.     فروش محصولات و خدمات

-         فروش و ارسال محصولات و خدماتی که مغایر با ثبت درخواست خریدار باشد در رتاپورت اکیدا ممنوع است . اگر ویژگی های ثبت شده در وب سایت رتاپورت برای محصول یا خدمتی ، نسبت به محصول یا خدمت ارائه شده به مشتری مغایرت داشته باشد ، در صورت شکایت دریافت کننده محصول یا خدمت از تامین کننده ، رتاپورت هیچ مسئولتی را متقبل نخواهد شد و همچنین در صورت شکایت دریافت کننده محصول یا خدمت از رتاپورت ، کلیه خسارات وارد شده به رتاپورت را میبایست تامین کننده خاطی پرداخت نماید . همچنین توصیه می‌‌شود تامین کنندگان محصولات و خدمات جهت حفظ اعتبار خود و برند رتاپورت از فروش محصولات و خدمات بی‌کیفیت خودداری کنند.

-         در صورت فروش محصولات و خدمات مغایر با درخواست خریدار ، فروشنده موظف است علاوه بر پرداخت خسارت به خریدار محصول یا خدمت ، جریمه‌ای معادل30 درصد محصول یا خدمت فروش رفته را به رتاپورت پرداخت نماید و همچنین رتاپورت مجاز به فسخ همکاری با آن تامین کننده می باشد .

-         جهت حمایت از فروشندگان رتاپورت و همچنین خریداران مراجعه کننده به وب سایت رتاپورت روند معاملات مواد معدنی توسط رتاپورت تعیین میشود و پس از عقد قرارداد فروش ما بین معدن دار و خریدار بر اساس شرایط توافق شده رتاپورت به عنوان واسط بی طرف مسئول تایید پرداخت هزینه و ارسال بار می باشد . به این صورت که پس از مشخص شدن دپو بار ارسالی توسط فروشنده با حضور نماینده خریدار نمونه های شاهد از دپو برداشته خواهد شد و به آزمایشگاه دانشگاه فردوسی مشهد که طرف قرارداد شرکت رهپویان توسعه اترک میباشد ارسال میشود. پس از تعیین آنالیز و تایید آن از طرف خریدار هزینه پارت از طریق وبسایت رتاپورت پرداخت خواهد شد و پس از تایید رتاپورت، دپو مشخص شده در حضور نماینده خریدار بارگیری شده و پس از تایید دریافت بار توسط خریدار مبلغ پارت به حساب فروشنده پس از کسر کارمزد واریز خواهد شد و روند بارگیری های بعدی طبق هر پارت به شرح ذکر شده ادامه پیدا خواهد کرد.

 

 1.      فروش محصولات بدون مجوز ، قاچاق و ممنوعه

-         فروش محصولات بدون مجوز ،  قاچاق و ممنوعه وبه عباراتی محصولاتی که از سازمان ها و ارگان های مرتبط با وزارت صنعت ، معدن و تجارت تاییده برای فروش نگرفته باشند ، در وب سایت رتاپورت ممنوع است.

-         در صورت فروش این نوع از محصولات ، کلیه خسارت های وارده به متقاضی خرید و همچنین رتاپورت از فروشنده خاطی دریافت خواهد شد.

 1.      لغو سفارش مشتری

از لغو سفارش مشتری ها به دلایلی مثل تغییر قیمت ، اشتباه در ارائه قیمت توسط تامین کننده ، عدم موجودی و … خودداری کنید . در صورتی که محصولی را موجود نداشته باشید یا قیمت آن با قیمتی که در وبسایت ذکر شده مغایر باشد ، میبایست به رتاپورت اطلاع دهید تا قیمت آن محصول را تغییر دهد یا مشاهده آن را برای مشتریان محدود کند . فروشنده موظف است که میزان موجودی کالا را به‌روز و مطابق با واقعیت به رتاپورت اعلام کند ، در‌صورت موجود بودن محصول در وب سایت و سفارش مشتری از آن محصول ، تامین کننده ملزم به ارسال آن محصول است ، بنابراین فروشنده باید میزان موجودی محصولات خود را به رتاپورت اطلاع دهد و در صورت عدم موجودی در اسرع وقت این موضوع را با رتاپورت در میان بگذارد .

-         دلایل لغو سفارش مشتری توسط فروشنده که منجر به کسب نمره منفی توسط مشتری می شود :

 •          عدم موجودی محصول
 •          فروش کالاهای ممنوعه
 •          تاخیر در تامین و ارسال کالا
 •          اشتباه در قیمت‌گذاری محصول

-         به دلیل اینکه در این قسمت از اعتبار برند رتاپورت کاسته شده ، در صورت تکرار این چنین مواردی از فروشنده قطع همکاری با فرد مورد نظر صورت خواهد پذیرفت و تا 1 سال امکان معامله از طریق رتاپورت را نخواهد داشت.

 1.      ارسال به موقع سفارش متقاضیان

-         تامین کنندگان محصولات موظف هستند کالاهای سفارش داده شده را به موقع و راس زمان مقرر ( طبق قرارداد با متقاضی محصول یا خدمت ) به دست ایشان برسانند.

-         برای جلوگیری از تاخیر در ارسال محصولات ، اطلاع از موجودی الزامی است ، بنابراین قبل از عقد قرارداد با مشتری های معرفی شده توسط رتاپورت ، موجودی خود را به روز کنید و در صورتی که توانایی تامین محصول را ندارید اعلام کنید ( بدیهی است که با اعلام عدم موجودی ، نمره منفی به حساب فروشنده منظور خواهد شد.)

-         اگر تامین کننده چند روز قبل از دریافت سفارش  اقدام به تهیه محصول نموده باشد و بتواند سفارش را در مدت زمانی که متقاضی به آن نیاز داشته باشد تهیه نماید ، می تواند در قرارداد فیمابین خود و متقاضی موضوع مدت زمان ارسال محصول را توافق کند که در این صورت نمره منفی کسب نخواهد کرد.

-         جریمه ‌و خسارت تاخیر در ارسال کالا (از تاریخ مقرر در قرارداد فیمابین تامین کننده محصول و مشتری)

 •         کمتر از دو روز تاخیر، معادل 10 درصد کمیسیون رتاپورت به خریدار محصول خسارت داده می شود
 •         بیشتر از دو روز تاخیر، معادل 60 درصد کمیسیون رتاپورت به خریدار محصول خسارت داده می شود

مبلغ این خسارت علاوه بر کارمزد رتاپورت محاسبه خواهد شد .

6.     مغایرت محموله‌ی ارسالی با مفاد قرارداد

-         ارسال محصول یا محموله‌ای که به دلیل هر نوع مغایرت با مفاد قرارداد توسط تامین کننده محصولات باشد و منجر به خسارت به خریدار گردد ، می بایست خسارت وارد شده به خریدار توسط ایشان محصول محاسبه گردد و علاوه بر آن مبلغ 100 میلیون ریال به عنوان خسارت وارد شده به برند رتاپورت به وب سایت پرداخت شود .

 1.      ارسال فاکتور خرید به مشتریان

-         تامین کنندگان میبایست هر زمان که خریدار محصول نیاز به فاکتور داشته باشد ، برای مشتری صدور فاکتور را انجام دهد . در صورتی که صدور فاکتور توسط فروشنده انجام نشود و منجر به طرح شکایت و اقامه دعوی از سمت خریدار شود ، در صورتی که منجر به خسارت به رتاپورت گردد ، کلیه خسارات وارد شده به رتاپورت محاسبه می شود و از تامین کننده دریافت خواهد گردید .

 1.      محصولات مرجوعی توسط خریدار

-         در صورتی که خریدار محصول خریداری شده را دریافت کند و مشاهده نماید که مطابق با مفاد قرارداد نباشد ، می تواند آن محصول را مرجوع کند و در صورت ایجاد خسارت ، از تامین کننده محصول خسارت را دریافت نماید .

-         در صورتی که خریدار محصول خریداری شده را مرجوع کند و تامین کننده محصول ، پاسخگو نباشد و به همین علت خریدار اقدام به طرح دعوا در مراجع قضایی نماید و  این امر منجر به خسارت به رتاپورت گردد ، فروشنده می بایست کلیه خسارات وارد شده به رتاپورت را نیز پرداخت نماید .

 1.      رتبه بندی در عملکرد تامین کنندگان

-         تامین کنندگان محصولات در رتاپورت بر اساس عملکردی که دارند به گروه طلایی ، نقره ای و مسی دسته بندی می شوند . این عملکرد بر اساس پارامتر های زیر اندازه گیری می شود :

 • تاخیر در ارسال
 •         طلایی : بدون تاخیر
 •         نقره ای : کمتر از 2 روز
 •         مسی : بیشتر از 2 روز
 • لغو سفارش
 •         طلایی : بدون لغو سفارش
 •         نقره ای : تا 2 بار لغو سفارش
 •         مسی : بیشتر از 2 بار لغو سفارش
 • مرجوعی
 •         طلایی : بدون مرجوعی
 •         نقره ای : تا 2 بار مرجوعی
 •         مسی : بیشتر از 2 بار مرجوعی