خرید و فروش مواد معدنی ، فروش مواد معدنی ، مواد معدنی ایران ، معادن ایران
جستجو
فارسی
از صفر تا صد بازاریابی و فروش بنتونیت
(0) از صفر تا صد بازاریابی و فروش بنتونیت
در گذشته و قبل از تولید صابون، از خاک بنتونیت برای شستشوی بدن استفاده می‌کردند و به این خاک، گل سرشوی می‌گفتند. با گذشت زمان به دلیل خواص منحصربه‌فرد این نوع خاک کاربرد‌ آن عوض شد و امروزه در کشور ایران شاهد صادرات بنتونیت هستیم.
مناسب ترین روش های پر عیار سازی مواد معدنی
(0) مناسب ترین روش های پر عیار سازی مواد معدنی
همیشه مواد معدنی پس از استخراج دارای مقدار زیادی ناخالصی و کانی های همراه مزاحم هستند که نیاز به جدا سازی این مواد دارند. پر عیار سازی و یا فرآوری مواد معدنی در واقع به مجموعه فرآیند هایی گفته می شود که بر روی مواد معدنی بعد از استخراج انجام می شود تا آنها را برای مصرف در صنعت آماده نماید. هر ماده معدنی که در سنگ ها مشاهده میشود در صورتی که از نظر اقتصادی قابل بهره برداری باشد کانه (Ore) نامیده میشود که متشکل از تعدادی کانی است که یک یا چند کانی آن جهت استخراج با ارزش محسوب می شوند سایر مواد که قابلیت استخراج یا ارزش استخراج را ندارند گانگ ( gangue ) می نامند.
فرصت های سرمایه گذاری معادن در ایران
(0) فرصت های سرمایه گذاری معادن در ایران
بسیاری از معادن در ایران به دنبال سرمایه گذاران داخلی یا خارجی و هچنین شراکت با موضوع استخراج از معادن هستند و به دلایل مختلف نمی توانند معادن خود را به سرمایه گذاران یا افرای که قصد شراکت در معادن دارند معرفی نمایند .
لزوم بازاریابی مواد معدنی برای معادن و صنایع معدنی
(0) لزوم بازاریابی مواد معدنی برای معادن و صنایع معدنی
حتما شما هم می دانید که بازاریابی ، مشتریان بالقوه را تبدیل به مخاطبان محصولات می‌کند و به این ترتیب آن‌ها را در جذب و خرید محصولات تحریک می‌کند . معادن و صنایع معدنی برای اینکه بتوانند فروش موفقی داشته باشند می بایست علاوه بر اینکه شناخت کافی نسبت به محصول ،آنالیز آن و کاربردهایش داشته باشند ، از ابزارهای بازارایابی نوین نیز استفاده نمایند.
کرومیت و کاربرد های آن در صنایع
(0) کرومیت و کاربرد های آن در صنایع
کانه ای که بیش از 10% اسپینل کروم دار داشته باشد کرومیت نامیده میشود. مهمترین ماده معدنی حاوی کروم، کرومیت است که به عنوان تنها کانی اقتصادی این عنصر شناخته می شود. فرمول شیمیایی کرومیت FeOCr2O3 است
دعوت از سرمایه‌گذاران برای احداث کارخانه تولید شمش طلا در سیستان و بلوچستان
(0) دعوت از سرمایه‌گذاران برای احداث کارخانه تولید شمش طلا در سیستان و بلوچستان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: آگهی مزایده عمومی جهت احداث کارخانه تولید شمش طلا در استان سیستان و بلوچستان منتشر شده که در این راستا از فعالین اقتصادی و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در معادن دعوت به عمل آورده‌ایم.
استارتاپ رتاپورت فعالیت های خود را توسعه می دهد
(0) استارتاپ رتاپورت فعالیت های خود را توسعه می دهد
بنیانگذاران استارتاپ رتاپورت ضمن معرفی این پلتفرم که در زمینه خرید و فروش و معرفی پتانسیل های معدنی فعالیت می کند، مزایای این پلتفرم را جهت شناسایی پتانسیل های معدنی و ایجاد محیطی امن برای خرید و فروش مواد معدنی تشریح کردند.
82 راهکار برای رشد معادن کوچک مقیاس
(0) 82 راهکار برای رشد معادن کوچک مقیاس
چالش هایی که مانع پیشرفت صنعت معدن شده است شامل: 1. نبود پشتبانی فنی و ارائه تضامین برای اخذ تسهیلات 2. تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز استخراج و فراوری معادن 3. عدم شناسایی سرمایه گذار مناسب 4.نبود سازوکار تعاملی بین معدن دار و سرمایه گذار 5. نبود بانک اطلاعاتی مناسب از معادن کوچک و ...
سنگ آهن و چگونگی استخراج آن از معادن
(0) سنگ آهن و چگونگی استخراج آن از معادن

صنایع فولاد و آهن امروزه یکی از اساسی‌ترین پایه‌های اقتصادی جهان را تشکیل داده‌اند. سنگ آهن یکی از انواع سنگ‌های معدنی است که با استخراج آن از معادن در نقاط و کشورهای مختلف، می‌توان یکی از بزرگترین نیازهای صنعت‌های گوناگون یعنی آهن و فولاد را برطرف کرد. در این مطلب از وب سایت رتاپورت با تعریف کلی از...

فلز مس چیست و چه کاربردهایی در صنعت دارد
(0) فلز مس چیست و چه کاربردهایی در صنعت دارد
ایران دارای معادن گوناگون مس است. یکی از شناخته شده‌ترین معادن مس ایران را می‌توان معدن مس سرچشمه دانست که در 50 کیلومتری جنوب شهر رفسنجان واقع شده است. این معدن یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های صنعتی معدنی دنیا به حساب می‌آید. میزان تولید این معدن سالیانه حدود 14 میلیون تن با عیار 1 درصد است که پس از خالص سازی آماده مصرف داخلی و صادرات می‌شود. ایران همچنین دارای معادن دیگری مانند معدن مس سونگون، معدن مس قلعه زری و معدن مس میدوک است. ایران در 6 ماهه اول سال 1398 56 هزار تن مس را به دیگر کشورها صادر کرده است.